“Axborot texnologiyalari huquqining dolzarb masalalari” mavzusida seminar
Joriy yilning 18-mart kuni Oliy ta’lim tizimi kadrlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish institutida "Ta’lim sifati menejmenti" kursi tinglovchilari uchun Sankt-Peterburg davlat universiteti professori, yuridik fanlari doktori taniqli ekspert V.V.Arxipov ishtirokida "Актуальные проблемы права информационных технологий" mavzusida seminar tashkil etildi.
Seminarda zamonaviy raqamli texnologiyalaridan huquqiy tartibga solinishi, raqamli xavfsizlik, shaxsiy ma’lumotlarni himoya qilish hamda intellektual mulk huquqlari bilan bog‘liq dolzarb masalalar muhokama qilindi. Tinglovchilar axborot huquqi sohasidagi yangi tendensiyalar va xalqaro tajribalar haqida ma’lumot oldilar.
Tadbir interaktiv tarzda o‘tkazilib, ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bo‘yicha mutaxassisdan batafsil javob oldilar.