Avval xabar berganimizdek, oliy taʼlim muassasalarida faoliyat yuritayotgan yosh bolali ayollar, nafaqa yoshidagilar hamda nogironligi bo‘lgan rahbar va pedagog kadrlar uchun tashkil etilgan masofaviy malaka oshirish kurslari oflayn va onlayn shakllarda olib borilmoqda.
Bugun, 2024 yilning 22 oktyabr kuni mazkur masofaviy malaka oshirish kurslari tinglovchilari uchun navbardagi onlayn dars “Pedagogik faoliyatda raqamli kompetensiyalar” moduli doirasida DSc, dotsent Pozilova Shaxnoza Xaydaraliyevna ishtirokida bo‘lib o‘tdi.
"Raqamli ta’lim muhitida ilmiy-innovatsion kompetentsiyalarni rivojlantirishning pedagogik asoslari" mavzusida olib borilgan mazkur onlayn darsda ilmiy izlanishlarni samarali tashkil qilish va global platformalarda ilmiy faoliyatni kengaytirishning muhim jihatlari ko‘rib chiqildi.