“O‘zbekiston va Rossiya oliy ta’limida inklyuziv ta’limning rivojlanish tendensiyalari” mavzusidagi seminar-trening
2024 yil 12 dekabr kuni Oliy ta’lim tizimi kadrlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish institutida “Rossiya Ta’lim Akademiyasi” Federal davlat budjet muassasasi bilan hamkorlikda “O‘zbekiston va Rossiya oliy ta’limida inklyuziv ta’limning rivojlanish tendensiyalari” mavzusidagi seminar-trening tashkil etildi.
Seminar-treningni xorijiy mutaxassislar  tarix fanlari doktori Simonova Mariya Aleksandrovna hamda sotsiologiya fanlari doktori, professor Puzanova Janna Vasilevnalar moderator sifatida olib bordilar.
Seminar davomida inklyuziv ta’lim, teng ta’lim olish imkoniyatini ta’minlash, maxsus ta’lim ehtiyojlari va individual imkoniyatlarning xilma-xilligini hisobga olgan holda o‘qitishni tashkil etish muammolari muhokama qilindi.
Seminar-treningda respublikamizdagi 40 ta oliy ta’lim muassasalarining 76 nafar rahbar va professor-o‘qituvchilari onlayn va oflayn tarzda ishtirok etishdi.