Institut tayanch doktorantlari va mustaqil izlanuvchilarining faoliyatini samarali tashkil etish maqsadida tashkil etilib kelinayotgan seminarlar davom etmoqda.
Navbatdagi seminar bugun, 6 noyabr kuni Institut tadqiqotchisi I.S.Umarovning “Kredit-modul tizimi o'quv jarayonida talabalar mustaqil ta'limini tashkil etishning pedagogik sharoitlarini raqamlashtirish asosida takomillashtirish” mavzusidagi dissertatsiyasi yuzasidan bo‘lib o’tdi.
Seminar muhokamasida tadqiqotchi dissertatsiya mavzusi doirasida amalga oshirilgan tahlillar, ilmiy yangiklar hamda tajriba-sinov ishlari natijalari to‘g‘risida taqdimot qildi va seminar ishtirokchilarini qiziqtirgan savollarga javob berdi.
Seminar so‘ngida taqrizchilarning xulosalari hamda seminar ishtirokchilari fikr-mulohazalari asosida Institut tadqiqotchisi S.Umarovning dissertatsiya ishi muhokamasini keyingi bosqichlarga tavsiya etish to‘g‘risida qaror qabul qilindi.