Institutda Alisher Navoiy tavalludining 584 yilligi hamda Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 542 yilligiga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazildi
Ikki buyuk daho ijodi – ma’naviyatimiz xazinasi!
Shu kunlarda yurtimiz bo‘ylab Alisher Navoiy tavalludining 584 yilligi hamda Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 542 yilligi keng nishonlanmoqda.
Jumladan, joriy yilning 10-fevral kuni Oliy ta’lim tizimi kadrlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish institutida Alisher Navoiy hamda Zahiriddin Muhammad Boburning hayoti va ijodiga bag‘ishlangan “Ikki buyuk daho ijodi – ma’naviyatimiz xazinasi ” mavzusida adabiy-badiiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Institut doktorantlari tomonidan "Alisher Navoiy va Guli" monologi, Zahiriddin Muhammad Bobur hayotidan sahna ko'rinishlari uyushtirildi hamda tadbir qatnashchilari o‘rtasida viktorinalar o'takazilib, g'olib deb topilgan faol ishtirokchilar esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.