Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy taʼlim tizimi kadrlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti hamda ? Urganch innovatsion universiteti o‘rtasidagi hamkorlik memorandumiga asosan universitetning 42 nafar rahbar kadrlari va professor-o‘qituvchilari uchun “Pedagogik texnologiya va pedagogik mahorat” yo‘nalishi bo‘yicha malaka oshirish kurslari tashkil etilmoqda.
Shular doirasida joriy yilning
31-yanvar sanasida Urganch innovatsion universitetiga Oliy taʼlim tizimi kadrlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish institutining bir guruh tajribali professor-o‘qituvchilari va amaliyotchi mutaxassislari tashrif buyurib, Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasi va jamiyatning ma'naviy asoslari, Oliy ta'limning normativ-huquqiy asoslari, pedagogik faoliyatda raqamli kompetensiyalar, imiy va innovatsion faoliyatni rivojlantirish, pedagogning kasbiy kompetensiyalarini rivojlantirish, ta’lim sifatini ta'minlashda baholash metodikalari kabi modullar asosida mashg‘ulotlar olib bormoqdalar.