Oliy ta’lim kadrlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti xodimlari uchun oliy ta’lim sohasida qonunchilikdagi yangiliklar yuzasidan huquqiy soatlar o‘tkazib kelinmoqda.
Jumladan, joriy yilning 24-fevral kumi Oʻzbekiston Respublikasining 2024-yil 7-sentyabrdagi “Maʼmuriy islohotlar doirasida taʼlim sohasida davlat boshqaruvi takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida (https://lex.uz/uz/docs/-7093724)” OʻRQ-957-son Qonuni mazmun-mohiyati Institut xodimlariga yetkazish maqsadida navbatdagi "Huquqiy soat" tashkil etildi.
Unda O‘zbekiston Respublikasining ta’lim sohasida davlat boshqaruvini takomillashtirish maqsadida qonun hujjatlariga kiritilgan o‘zgartirish va qo‘shimchalar tushuntirildi.