Institut xodimlari uchun qonunchilikdagi yangiliklar yuzasidan huquqiy soatlar o‘tkazib kelinmoqda
Oliy ta’lim kadrlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti xodimlari uchun oliy ta’lim sohasida qonunchilikdagi yangiliklar yuzasidan huquqiy soatlar o‘tkazib kelinmoqda.
Jumladan, joriy yilning 24-fevral kumi Oʻzbekiston Respublikasining 2024-yil 7-sentyabrdagi “Maʼmuriy islohotlar doirasida taʼlim sohasida davlat boshqaruvi takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida (https://lex.uz/uz/docs/-7093724)” OʻRQ-957-son Qonuni mazmun-mohiyati Institut xodimlariga yetkazish maqsadida navbatdagi "Huquqiy soat" tashkil etildi.
Unda O‘zbekiston Respublikasining ta’lim sohasida davlat boshqaruvini takomillashtirish maqsadida qonun hujjatlariga kiritilgan o‘zgartirish va qo‘shimchalar tushuntirildi.
Tags: