Axborot-kutubxona faoliyati” yoʻnalishi boʻyicha qisqa muddatli malaka oshirish kursining navbatdagi sikli yakunlandi
“Axborot-kutubxona faoliyati” yoʻnalishi boʻyicha qisqa muddatli malaka oshirish kursining navbatdagi sikli yakunlandi. Kurs aralash ta’lim usullaridan foydalangan holda joriy yil 21–26-oktyabr kunlari ishdan ajralmagan holda onlayn hamda 11-16-noyabr kunlari ishdan ajralgan holda an’anaviy shaklda olib borildi. Unda 22 ta oliy ta’lim tashkilotining 54 nafar axborot-resurs markazlari xodimlari ishtirok etdi.
Darslar tajribali professor-o‘qituvchilar hamda soha mutaxassislari tomonidan bevosita amaliyot bilan bog‘lab olib borildi. Amaliy darslar axborot kutubxonashunoslik sohasi bo‘yicha profil kafedralari shuningdek, zamonaviy moddiy-texnik bazasi mavjud bo‘lgan oliy ta’lim tashkilotlarida bazasida ko‘cha mashg‘ulotlar shaklida tashkil etildi.
Kurs yakunida tinglovchilarga “Axborot-kutubxona faoliyati” yoʻnalishi boʻyicha malaka oshirganligi to‘g‘risida sertifikatlar topshirildi.