Davra subatlari | 21/10/2024
“Parlament va mahalliy kengashlarga o‘tkaziladigan saylovlar. Saylov qonunchiligiga kiritilgan o‘zgarishlarning mohiyati” mavzusida davra suhbati
Joriy yilning 21 oktabr kuni Oliy ta’lim tizimi kadrlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish institutida Toshkent davlat yuridik universiteti professori, yuridik fanlar doktori Fayziyev Shuhrat Xasanovich ishtirokida “Parlament va mahalliy kengashlarga o‘tkaziladigan saylovlar. Saylov qonunchiligiga kiritilgan o‘zgarishlarning mohiyati”  mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Instituti xodimlar hamda “Ta'lim tizimi menejmenti” yo‘nalishi tinglovchilari ishtirok etgat mazkur tadbirda saylov qonunchiligiga kiritilgan o‘zgarishlar, proporsional majoritar hamda aralash saylov tizimlari tushunchalari va ularning o‘ziga xos xususiyatlari hamda “E-saylov” axborot tizimi haqida ma’lumotlar berildi.