Joriy yilning 21-yanvar kuni Oliy ta’lim tizimi kadrlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish institutida Sankt - Peterburg davlat universiteti huzuridagi Tillar test markazi vakili I.Yu.Ilicheva hamda institut rahbariyati o'rtasida uchrashuv o'tkazildi.
Muloqot jarayonida tomonlar o‘rtasida ilmiy tadqiqotlar, yangi pedagogik texnologiyalarni joriy etish va innovatsion loyihalarni amalga oshirish borasida keng qamrovli hamkorlik qilish imkoniyatlariga to'xtaldilar. Xususan, oliy ta'lim tizimi kadrlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish sohasida yuqori malakali mutaxassislarni jalb qilgan holda qo‘shma kurslarni ishlab chiqish taklif etildi.
Sankt - Peterburg davlat universiteti 2025 ylgi e'lon qilingan QS raytingida 365-o‘rinni, The Academic Ranking of World Universities (ARWU) - 401-500 o‘rinni egallagan.